Tuzla Gümrük Müşavirliği

0
1393

Gümrük Müşavirliği

Tuzla Gümrük müşavirliği,

Gümrük Müşaviri kanunda belirtilen en basit tanımı.

“Gümrük idarelerinde dolaylı temsil yoluyla iş takibini, eşya sahibince verilmiş noter tasdikli vekaletname ile yapmaya bakanlıkça tanınmış yetkisi doğrultusunda yapan kişidir.”

Müşavirlik Ne İş Yapar;

4458 sayılı Gümrük Kanununda ön görüldüğü şekilde Gümrük Müşaviri dolaylı temsil yolu ile eşyanın Gümrükçe Onaylanmış; Gümrük müşavirleri her türlü gümrük işlemini takip ederek sonuçlandırabilirler.

Tuzla Gümrük Müşavirliği

Tuzla Gümrük Müşavirliği

Müşavirliğimizin verdiği tüm gümrük hizmetlerini yaparak müşterilerine hizmet vermektedir. Yeni gemi inşa, tamir gemileri; ticari gemiler, yat inşa tüm tersane işlemlerine hakim olup; mevzuatı çok iyi bilmektedir. kdv muafiyeti işlemlerin de, yatırım tesis, 2581 mevzuatı; gemi inşanın yanında tamir onarım ve bakım yapan tersanelere, acentelere de destek veren ekibimiz. Tüm ithalat, ihracat ve transit işlemlerin de destek vermektedir.

Tersane gemilerin inşa ve tamir edildiği tesise verilen addır. Tersane kelimesinin kökeni İtalyanca’da tersanà kelimesinden gelmektedir. Yatlar, ticaret amaçlı gemileri,endüstriyel gemiler ve savaş gemileri gibi gemiler üretilmektedir.
Bu tarz tesislerin iç yapılarını etkileyen en önemli unsur inşa ettiği geminin cinsidir. İçindeki iş akışına göre bu yapıların içerikleri ve yerleri, üretim kolaylığı açısından önem kazanır.

BİLGE Sistemi nedir?

Gümrük Muafiyet Kodları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz